Zapraszamy na darmową Międzynarodową Konferencję “e-methodology”. Konferencja odbędzie się 14.05.2026 na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (ul. Bartla 5, 3, W-w).
Będzie nam bardzo miło, jeśli zechcecie Państwo wygłosić referat na naszej konferencji.
Tematem przewodnim będzie: wykorzystywanie nowych technologii w obszarach profilaktyki, leczenia, terapii i edukacji zdrowotnej.
Temat wystąpienia powinien nawiązywać do proponowanych przez nas sekcji:
• „O Internecie” – Teoria (Teoretyczne referaty na temat wad i zalet wynikających z używania Internetu w celach badań naukowych)
• „W internecie” – Badania (Wyniki badań prowadzonych za pośrednictwem Internetu)
• „Z Internetem”
- Projekty (Raporty z projektów oraz projekty badawcze/edukacyjne ukazujące możliwości płynące z korzystania z Internetu)
- Praktyka (Komunikacja z pacjentem/klientem za pośrednictwem Internetu; problemy autodiagnozy w Internecie; użyteczność nowych technologii w medycynie i promocji zdrowia)
- Planujemy także przeprowadzenie specjalnej sekcji skupionej na e-zdrowiu, substancjach w Internecie oraz infodemiologii/infonadzorowi
- Jedna sesja będzie poświęcona aspektom cyber i e w ramach wprowadzanej Edukacji Zdrowotnej i ćwiczeń z obrony cywilnej w Polsce.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2026 Rokiem Profilaktyki Zdrowotnej. Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu aktywnie włącza się w te obchody, inicjując całoroczną kampanię pod hasłem „Zdrowiej wiedzieć”. Głównym celem tej inicjatywy jest przeciwdziałanie dezinformacji medycznej oraz promowanie edukacji opartej na rzetelnej wiedzy naukowej. Stąd specjalne miejsce dla Edukacji Zdrowotnej w tym wydaniu konferencji.
Nasze czasopismo współpracuje z takimi bazami czasopism jak: BazHum, Index Copernicus, Central and Eastern European Online Library GmbH.